Markalar
Arkema
Arkema
Arkema grubu Total'in kimya bölümünün yeniden düzenlenmesinin ardından Ekim 2004 yılında kuruldu. Yenilikçilik, hedeflenen kazanımlar ve gelişmekte olan ülkelere yatırımlar sayesinde özel kimyasallar alanında tanınmış bir dünya oyuncusu haline geldi.

Fransa'nın önde gelen kimyasal üreticisi olan Arkema özel kimyasallar alanında küresel liderlerden biri olmayı hedefliyor. 14.000 çalışanı ve 40 ülkede 90 sanayi tesisi ile, Arkema € 6.1 milyar gelir sahiptir.

Soğutma ve iklimlendirme piyasaları için yönetmelikler ozon tabakası ve küresel ısınmaya karşı mücadele ile ilgili düzenlemeler nedeni ile sürekli değişiyor. Arkema grubu sürekli yeni ürünler geliştirerek bu etkileri en aza indirgemek için aralıksız çalışmalarına devam etmektedir.

Arkema grubu florlu gazlar alanında ve soğutucu akışkanların tam bir yelpazesine sahip olarak dünya lideri üreticilerden biridir. Bu ürünler düşük ve orta sıcaklık, klima ve soğutma sistemleri (endüstriyel, ticari, yurtiçi ve toplu ulaşım) için tasarlanmıştır.